कर्णाटकमा कांग्रेसको विशाल अग्रता, बिजेपीका मुख्यमन्त्रीले स्विकारे हार

बैंग्लोर : कर्णाटक बिद्यानसभा निर्वाचनको प्रारम्भिक परिणाम अनुसार प्रमुख प्रतिपक्षी दल कांग्रेसले अग्रता लिइरहेको छ ।

आजदेखी सुरु भएको मतगणनामा कांग्रेस १३६ स्थानमा अगाडि रहेको छ भने जबकी सत्तारुढ भारतीय जनता पार्टी (बिजेपी) ६४ स्थानमा मात्रै अग्रता लिन सफल भएको छ । मतगणना जारी छ ।

आज सार्वजनिक गरेको मतगणनाको स्थीति हेर्दा राज्यमा आफ्नै बलमा सरकार बनाउन कांग्रेसले बहुमत पु-याउन सक्ने देखिएको छ । जबकी सरकार बनाउन १ सय १३ मत भए मात्र पुग्दछ । तर, अहिलेको मतपरिणामको रुझान हेर्दा कांग्रेसलाई आवाश्यक्ता भन्दा बढी मत प्राप्त भइसकेको छ ।

यो प्रारम्भिक नतिजासँगै भाजपा नेता तथा कर्णाटक राज्यका मुख्यमन्त्री बसवराज बोम्मईले पनि आफनो पराजय स्वीकार गरेका छन् । सो पराजय स्वीकार गर्दै कर्नाटकका मुख्यमन्त्री बोम्मईले भने, ‘हामी गन्तव्यमा पुग्न सकेनौँ ।’

उनले अगाडि भने, ‘सबै नतिजा आएपछि हामी विस्तृत विश्लेषण गर्नेछौं र एक राष्ट्रिय राजनीतिक दलको रूपमा, हामी विभिन्न तहमा हाम्रा कमजोरीहरू खोज्नेछौं र तिनीहरूलाई सुधार गर्नेछौं र संगठनलाई पुनर्गठन गर्नेछौं । र,लोकसभा चुनाववाट फर्कनेछौं।’