गुल्मी जिल्लामै प्राबिधिक विषय तर्फ उच्च शिक्षा पढ्न पाइने

गुल्मी :गुल्मी जिल्लामै प्राबिधिक विषय तर्फ उच्च शिक्षा पढ्न पाउने भएका छन् । प्राबिधिक बिषय तर्फ आंगिक शिक्षालयका रुपमा गुल्मी जिल्लाको चन्द्रकोट गाउँपालिका वडा नम्बर–८, मजुवामा तुराङ बहुप्राविधिक विद्यालय स्वीकृत भएको हो ।
डिप्लोमा इन कृषि (वाली विज्ञान), डिप्लोमा इन कृषि (पशु विज्ञान) र डिप्लोमा इन सिभिल इन्जिनीयरिंग पढाइ हुने गरी तुरांग बहुप्राविधिक विद्यालय स्वीकृत भएको छ ।

जिल्लाबाट प्राबिधिक विषयको उच्च शिक्षा पढन ठूला शहरमा जानुपर्ने बाध्यता रहेको थियो ।गत २०७७ साल फागुन २८ गते बसेको सिटीईभिटीको बैठकले गुल्मीमा थप एक अंगिक शिक्षालय स्थापना गर्न सम्भाब्यता अध्ययन गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

सोही अनुरुप गत जेठ १० गते लुम्बिनी प्रदेश कार्यालयबाट सम्भाब्यता अध्ययन गरी शिक्षालय स्थापनाको लागि शिफारिस गरेको थियो । परिषदका अध्यक्ष समेत रहेका शिक्षा मन्त्रीको गत ११ गतेको निर्णय अनुसार शिक्षालय स्थापनार्थ स्वीकृती प्रदान गरिएको परिषदका उप(निर्देशक उमेश कुमार मिश्रद्वारा हस्ताक्षरित पत्रमा जनाईएको छ ।

तुराङ बहुप्राविधिक विद्यालय स्वीकृत बारे फेसबुक मार्फत परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले जानकारी गराउँदै शिक्षामन्त्री र सिटिइभिटीलाई धन्यवाद दिएका छन् । उनले यस विषयमा निरन्तर पहल गर्ने, घच्घच्याउने र जग्गा लगायत प्रबन्ध गर्ने स्थानीय जनप्रतिनिधि, राजनीतिकर्मी र जनसमुदायलाई समेत वधाइ र धन्यवाद दिएका छन् ।

जसले गर्दा प्राबिधिक विषय तर्फ अध्ययन गर्ने इच्छा भएकाहरु पनि कि अन्य स्थानमा जानुपर्ने या अन्य बिषय अध्ययन गर्नुपर्ने अबस्था रहेको थियो । सरकारी स्तरबाट प्राबिधिक शिक्षा अध्ययन गर्न पाउने खबरले जिल्ला वासीमा खुसी थपेको छ ।